logo opticoat

OPTICOAT+

 

OptiCoat+ jest nawozem donasiennym, który łączy zawartość ważnych dla rozwoju kukurydzy mikroskładników (cynk i mangan) wraz z biostymulującym działaniem wyciągu z protein pochodzących ze szczepów Trichoderma (symbiotyczne mikrogrzyby glebowe).

 

OptiCoat+ ma stymulujące działanie na procesy metaboliczne zachodzące w komórkach roślinnych na wczesnych etapach rozwoju (kiełkowanie i wschody). Ponadto wzmacniane są naturalne funkcje obronne roślin przeciwko patofenom chorobotwórczym.

 

ZNACZENIE CYNKU I MANGANU

Cynk i mangan to mikroelementy o kapitalnym znaczeniu dla kukurydzy. Wpływają one na metabolizm komórkowy i biorą udział w ważnych procesach fizjologicznych. Jako składniki enzymów wzmacniają odporność młodych roślin oraz przyczyniają się do lepszego wykorzystania składników pokarmowych z gleby, a przez to do szybszego wzrostu roślin.

EFEKT ZASTOSOWANIA OPTICOAT+ 

Źródło: Baza danych EURALIS (testy polowe)

 

         BEZ OPTICOAT+                  OPTICOAT+

DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ?

Kukurydza, zwłaszcza we wczesnych fazach rozwojowych, wykazuje duże za potrzebowanie na dwa składniki mikroelementowe: cynk i mangan. Zazwyczaj jednak dostępność tych mikroelementów w glebie jest ograniczona. Ponadto na słabsze ich pobieranie wpływają warunki pogodowe – takie jak susza czy okresy wiosennych chłodów. W glebach o wysokim pH oraz wysokiej zawartości fosforu pobieranie Zn/Mn przez rośliny jest ograniczone

 

 

OPIS PRODUKTU

SKŁAD: Mangan (30g/l), cynk (50g/l), wyciąg proteinowy z Trichoderma
DZIAŁANIE: Biostymulacja